Що може бути дорожче дитячого здоров'я? Для нас, батьків - нічого. Тому ми намагаємося дати дітям все найкраще, але життя непередбачуване, тому існує страхування. Одна з найдоступніших і потрібних страховок для дітей - поліс страхування від нещасного випадку. Зараз на початку навчального року багато хто замислюється про це. У новому випуску блогу ми відповімо на найпоширеніші питання щодо цього виду страхування.

Хто може застрахувати дитину?

Страхувальниками можуть виступати як батьки індивідуально, так і навчальні шкільні та дошкільні установи, а також позашкільні гуртки, клуби і спортшколи. Тобто цілком нормально, що ваша школа чи садок пропонує вам застрахувати вашу дитину від нещасного випадку в одній із страхових компаній. Але є кілька нюансів, які варто враховувати. Страхування - справа добровільна, тому ніхто не може змусити вас заплатити за «страховку», тому що так вирішили вихователі, вчителя або тренери.

Колективне страхування може бути на 10-15 відсотків дешевшим за індивідуальне, але його умови можуть бути менш гнучкими. Тому, перш ніж погоджуватися на пропозицію школи або садочка застрахуватися, самостійно вивчіть всі запропоновані умови.

Від чого страхують дітей?

Стандартними ризиками, від яких захищає дітей цей вид страхування, є: травма, отруєння хімічними речовинами, отруйними рослинами,  ліками, утоплення, асфіксія, укуси тварин, змій і отруйних комах, кліщовий енцефаліт, правець, опік, ураження блискавкою або електричним струмом, обмороження, переохолодження. Як бачите, список досить великий і не обмежується переломами та забоями, а враховує практично всі небезпеки, які можуть підстерігати дитину.

Де діє страховка від НВ?

Страховий захист від АСКА діє на всій території України, незалежно від того, в якому місті була застрахована дитина. Вона буде захищенною навіть під час екскурсії в інший населений пункт. Крім того, страховка діє цілодобово, а не тільки під час перебування дитини в садочку чи в школі (однак, для спортивних занять є особливі умови, про них - в наступному питанні). Звертаємо вашу увагу, що при поїздках за кордон слід купити тревел-поліс для дитини, тому що в інших країнах страховка від нещасного випадку не працює. Страхування маленького туриста захистить батьків від можливих витрат, пов'язаних з оплатою медпослуг за межами нашої країни. Але треба пам'ятати, що туристична страховка діє за іншими принципами - виплати надходять на адресу іноземної медустанови, а не як у випадку страхування НВ - «на руки» батькові застрахованого.

Моя дитина - спортсмен, яка страховка потрібна їй?

Активні спортивні заняття, на жаль, більш травматичні, й ціна страхування юного спортсмена трохи вища. Тому при укладанні договору не забувайте повідомляти страховому агенту, чи займається ваша дитина ризиковими видами спорту. Це гарантує, що поліс страхування буде діяти і під час тренувань і змагань.

Які виплати отримують застраховані від нещасного випадку?

При страхуванні дітей важливо звертати увагу на страхову суму. Якщо в запропонованому вам договорі страхова сума, наприклад, 20 тис. грн., радимо не розраховувати на достатні виплати - вони будуть мізерними, бо зазвичай сума виплати визначається, як відсоток від страхової суми. Оптимальна страхова сума, з якої ми радимо страхувати себе і своїх дітей, - 150 000 гривень. Наприклад, в АСКА при переломі або вивиху однієї кістки зап'ястя (крім лучезап'ястной), застрахований отримає 5% від страхової суми, а це 7500 грн.  При цьому вартість такого полісу на рік складе 450 грн.