Гаряча лінія 24/7 0 800 601 701

Європротокол - спеціальний бланк повідомлення про настання ДТП, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії, потім надається страховику і стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим.

Європротокол може заповнюватися як в паперовому вигляді, на спеціальному бланку, так і в електронній формі, з використанням системи «Електронний Європротокол»

Застосовувати Європротокол учасники аварії можуть за таких умов:

• відсутні травмовані (загиблі) люди;

• водії - учасники ДТП мають діючі поліси страхування автоцивільної відповідальності;

• згоду водіїв транспортних засобів-учасників ДТП щодо його обставин;

• у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під дією лікарських препаратів.

У разі невиконання хоча б одного з обов'язкових для Європротоколу умов, виклик співробітників Національної поліції для оформлення ДТП обов'язковий !!!

Згідно з правилами безвізу, поліс медичного страхування подорожуючих не входить до переліку обов’язкових документів. Однак у деяких випадках його наявність необхідна. Якщо у вас не біометричний паспорт і потрібно відкривати візу, без обов’язкового туристичного страхування не обійтися.

Медичне страхування для виїзду за кордон — це гарантія того, що у разі настання проблеми ви не залишитеся з нею сам на сам у чужій країні. Крім того, що медичне обслуговування в країнах Європи дороге, потрібно ще й розібратися, куди телефонувати чи їхати у випадку потреби. А зі страховим полісом Ви отримаєте допомогу вчасно і якісно.

Страхування подорожуючих за кордон може включати не тільки медичне обслуговування чи допомогу у разі нещасного випадку, а й надання компенсації при скасуванні подорожі. Адже нерідко відпочинок планується заздалегідь, коли ціни найнижчі, а от передбачити події, що можуть статися за кілька місяців, досить важко.

В Україні страхування здоров’я найчастіше зустрічається у корпоративному секторі. Великі компанії надають своїм співробітникам і рідше їхнім родинам можливість користуватися медичною страховкою. Однак, медична реформа, яка наразі триває в Україні, призвела до підвищення інтересу до цього виду страхування, а отже й до виникнення спеціальних пропозицій від страхових компаній – для індивідуального страхування та для страхування родин.

В АСКА|VUSO застрахувати себе та свою родину можна за допомогою програми «Формула здоров’я». Вона стане у нагоді усім, хто турбується про власне здоров’я та фінансову безпеку. Якщо потрібно виділити гроші на непередбачені витрати, або знайти гарного лікаря, ця програма допоможе.

Автоцивілка та КАСКО – це два різних види страхування. Автоцивілка – обов’язковий поліс, який захищає відповідальність водія, коли за його вини у ДТП було пошкоджено чуже майно або нанесена шкода здоров’ю чи життю інших людей. А от пошкодження автомобіля чи здоров’я самого винуватця такий поліс не компенсує. Але і тут є певні нюанси:

- Максимальна сума відшкодування збитків, яка передбачена «автоцивілкою», становить лише 100 тисяч грн. за шкоду заподіяну майну, та 200 тисяч грн. за шкоду, заподіяну життю чи здоров’ю людини. Якщо сума шкоди більше вказаної в полісі, різницю доведеться компенсувати з власної кишені.

- «Автоцивілка» винуватця ДТП може бути не від надійного страховика, тому отримати компенсацію може бути не просто.

- Згідно Закону України страхове відшкодування по полісу «автоцивілки» розраховується з урахуванням зносу автомобіля. Отже, чим старший автомобіль, тим менший розмір виплати.

Щодо договору КАСКО, то він захищає майно, тобто автівку. До того ж він захищає не тільки від ушкоджень під час ДТП, а й від викрадення. При цьому страхова компанія не враховує знос запчастин та не бере до уваги, з чиєї вини скоєно ДТП.

Таким чином, для повного захисту Вашого автомобіля потрібно мати обидва ці договори – КАСКО та поліс «автоцивілки».

Страховики бувають різні: хтось спеціалізується на захисті авто, а хтось краще надає послуги медичного або туристичного страхування. Звичайно, існують і ті, хто успішно працює в усіх напрямках страхування. Щоб зрозуміти, чи зможе страхова компанія надати Вам якісні послуги, варто звернути увагу на кілька умов:

- Досвід роботи та репутація. Поцікавтеся скільки років Ваш страховик займається напрямком в страхуванні, який Вас цікавить. Важливо також знати яке місце займає компанія на ринку в поточному або минулому році. А ще знайдіть інформацію про те, скільки вона виплачує клієнтам за цим видом страхування.

- Фінанси. Один з головних показників - це рівень виплат, тобто співвідношення коштів, які компанія виплачує клієнтам, і тієї суми, яку вона отримує від продажу своїх послуг. Рівень виплат відрізняється для різних напрямків страхування: він залежить від того, як часто можуть виникати ті чи інші проблеми, і скільки в середньому коштує їх компенсувати. Наприклад, для страхування автомобілів рівень виплат буде дещо вищим, ніж для страхування квартир і будинків - адже ризиковані ситуації частіше виникають на дорозі, ніж удома.

На перший погляд це виглядає складно, але насправді, всю ці дані можна дізнатись у співробітників страхової компанії, або перевірити їх на спеціальному порталі Forinsurer

Поліс добровільного медичного страхування (ДМС) передбачає, що страхова компанія надає повне медичне супроводження клієнта - організовує і оплачує весь набір медичних послуг, передбачений договором. При проблемах зі здоров'ям клієнти звертаються в медичний асистанс СК, який приймає рішення, де і як клієнт отримає необхідну йому медичну допомогу. Зазвичай поліси ДМС бувають корпоративними, але АСКА|VUSO пропонує такий поліс і для індивідуальних клієнтів - програму «Оптимальний захист».

При укладанні договору страхування на випадок хвороби клієнт вибирає лікарню і лікаря самостійно. Якщо лікар підтверджує, що є проблеми зі здоров'ям, страхова компанія перераховує кошти на особистий рахунок клієнта - в договорі визначено конкретний перелік діагнозів або проблемних ситуацій, коли клієнт отримує на руки грошову виплату. АСКА|VUSO пропонує програму «Формула здоров’я».

Коли вас цікавить комплекс медичного обслуговування на випадок типових проблем зі здоров'ям і доступ до вузькопрофільних лікарів, можливість діагностики та лікування в приватних клініках - є сенс купувати поліс ДМС.

Якщо потрібна фінансова захист на випадок серйозних хвороб, травм, операцій - доцільно придбати програму страхування здоров'я з виплатою відшкодування «на руки».

Середня вартість поліса ДМС для дорослого становить 6-12 тис. Грн на рік, дитяча страховка обійдеться на 25-50% дорожче.

Страхові програми на випадок хвороби дешевше - на рівні 3-6 тис. Грн на рік, чим дорожче програма, тим вище страхова сума і відповідно більш високі виплати.

Не тільки можна, а й рекомендується. Придбати пакет з двох страховок у багатьох випадках означає забезпечити собі повний страховий захист. Наприклад, при постановці діагнозу по серцевим або онкологічним напрямками, згідно договору ДМС страхова компанія оплачує діагностику і один курс лікування важкої хвороби, до 30 днів. Але на операцію і реабілітацію після важкої хвороби цього може не вистачити. Страховий захист на цей випадок гарантує страховка «Формула здоров'я». Виплати при установці важкого діагнозу в залежності від програми до 200000 грн і ще 100 000 при необхідності оперативного втручання.

Експерти АСКА|VUSO нагадують, що при ухваленні рішення варто познайомитися зі страховою компанією ближче, з'ясувати її досвід в медстрахуванні, адже ви довірите компанії найважливіше - власне здоров'я. Наприклад, СК АСКА|VUSO входить в ТОП-15 найбільших страхових компаній, що надають послуги медстрахування і працює на цьому ринку вже 20 років.