Гаряча лінія 24/7 0 800 601 701

23-24 травня в Одесі відбулась конференція Grain Ukraine 2019 - найбільша подія в аграрному секторі України. Експерти СК АСКА також взяли участь в роботі цієї міжнародної галузевої агроплатформи.

Компанію представляли Денис Лаврик, що спеціалізується на аграрному страхуванні, і Олег Леган, експерт у ризик-менеджменті логістичних підприємств.

Темою конференції стали останні тренди аграрного ринку, питання інфраструктури та аграрної стратегії, а також розвиток стійких бізнес-моделей в агросекторі України. Всі топ-теми конференції так чи інакше стосувались проблеми управління ризиками в агросекторі.

Учасники конференції відзначили, що саме страхування - одна з найефективніших моделей, яка забезпечує фінансову стабільність агрокомпаній. Йдеться як про страхування посівів, сільгосптехніки, так і про страхування специфічних логістичних ризиків, пов'язаних з перевезенням і зберіганням зернових.

Зауважимо, що на момент проведення конференції аграрії Одеської області скаржилися на затяжну посуху - в деяких районах області опадів не було вже кілька місяців. Як результат, значна частина посівів постраждала через посуху або взагалі не зійшла, що обумовлює значні фінансові ризики для багатьох агрокомпанії області. Цей актуальний кейс наочно продемонстрував, що саме страховий захист посівів зміг би запобігти масштабним фінансовим втратам для сільгоспвиробників.

Нагадаємо, СК АСКА є одним з лідерів страхування агроризиків протягом більше 20 років. Компанія зробила найбільшу виплату на українському ринку агрострахування - понад 2 млн євро за втрачений врожай сої в 2017 році.