З 21 вересня 2019 року набуде чинності Розпорядження Нацкомфінпослуг №538, згідно з яким внесені зміни до деяких нормативно-правових актів з питань обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, зокрема, змінюються коригуючі коефіцієнти, що впливають на вартість полісів ОСЦПВ, а також ліміти відповідальності страхових компаній.

Що саме змінюється?

1. Збільшується страхова сума як по шкоді майну, так і по шкоді життю та здоров'ю третіх осіб. З 21 вересня 2019 вона становитиме 130 тис. грн і 260 тис. грн відповідно. Зараз максимальний розмір компенсації становить 100 тис. грн і 200 тис. грн відповідно.

2. Електромобілі отримали свою окрему категорію.  Для них встановлена знижка - 10%;

3. Місцем реєстрації буде вважатися не місце видачі свідоцтва про реєстрацію авто, а місцезнаходження (проживання) власника транспортного засобу.

4. Зменшено кількість тарифних зон з 7 до 6, в кожній зоні прямо вказані назви населених пунктів, що відносяться до неї.

5. Підтверджено, що поліси можуть бути як в паперовому, так і в електронному вигляді. Для електронних договорів страхування впроваджується знижка до 10%.

6. Деякі транспортні засоби дозволили страхувати на півроку (а саме ТЗ, що підлягають обов'язковому технічному контролю двічі на рік відповідно до Закону України «Про дорожній рух»).

Детальніше про всі зміни читайте тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0544-19

Крім того, з 21 вересня 2019 року згідно з розпорядженням Національної комісії регулювання ринку фінансових послуг № 1514 в Україні вводяться нові поліси обов'язкового страхування цивільної відповідальності автовласників. Старі бланки використовуватимуться до 1 березня 2020 року.