Гаряча лінія 24/7 0 800 601 701

У липні 2018 року на території застрахованих садів пройшов дощ з грозою і градом, значну частину яблучного врожаю було пошкоджено та втрачено. Завдяки агрострахуванню від АСКА підприємство отримало 1 млн. 635 тис. грн для відшкодування цих втрат.

«Хочу сказати, що страхування працює, і я в цьому переконався, - коментує ситуацію власник агрофірми, Антон Володимирович Рубан, - Пам'ятаючи 2017-й рік як період дуже несприятливих погодних умов, ми вирішили застрахувати врожай яблук у 2018-му. Вирішили укласти угоду, яка б забезпечувала нашим садам захист від заморозків, урагану та граду. Згідно з умовами контракту, врожай страхувався за кількістю, і, що не менш важливо, за якістю».

Після граду значну частку яблучного врожаю, що мав бути реалізований у свіжому вигляді, можна було здати лише на переробку. Ще частина фруктів була повністю знищена. Компанія Дельтафрут отримала значні збитки.

«Постраждали три з п'яти застрахованих ділянок. На перших двох через град погіршилась якість врожаю на 83-85%, а на третій ділянці - отримані втрати як за якістю, так і за кількістю. АСКА компенсувала втрату якості по тарифу 5,6 грн за кожен кілограм врожаю. Вартість компенсації за втрачену кількість - 3,6 грн та 9 грн за кілограм відповідно. Ці розрахункові показники вказуються у договорі страхування та залежать від сорту яблук. 18 січня клієнт отримав 70% виплати, решту грошей ми перераховували поетапно та повністю завершили розрахунок до початку лютого», - розповідає Олена Шустур, директор з корпоративного страхування СК АСКА.

У страховій компанії АСКА підкреслюють, що це перший випадок такої масштабної виплати в Україні, пов'язаної з пошкодженням врожаю плодових дерев. Відзначається, що був покритий збиток від граду, вторинних захворювань внаслідок граду, і, що найважливіше - втрати товарної якості плодів, на яку припала велика частина збитку.