З 11 лютого 2019 року кордон України не змогли перетнути понад 11 тисяч автомобілістів. І це доволі велика цифра  - уявіть населення Бердянська. Що сталося, і як зробити так, щоб у вас не виникло проблем на кордоні?

Йдеться про поліс «Зелена картка». Водії забули придбати або купили підробний страховий сертифікат.

Нагадаємо, функціонально це аналог внутрішньоукраїнської автоцивілки, але діє поліс в 48 країнах Європи і Азії. Перевірка поліса на кордоні України проводиться автоматично - і як тільки прикордонник не бачить  поліса у базі МТСБУ, він забороняє водієві перетинати кордон і розгортає автомобіль назад.

11 тисяч водіїв не подбали про це, а крім того, майже 200 людей стали жертвами шахрайства, у них були підроблені або недійсні поліси.

Всього ж МТСБУ виявили вже 37 видів підробок страхових сертифікатів, в тому числі фальсифікації справжніх полісів (виправлення, вказівка неправильних даних і т. д.).

Щоб відсутність цього важливого документа не зіпсувала вам відпочинок чи ділову поїздку за кордон, запам'ятайте два важливих кроки.

Крок 1. Купити поліс в правильній страховій компанії

Купувати поліс «Зелена картка» краще у страхових компаній - повних членів МТСБУ, які мають право його прямого продажу. Таких компаній всього 11, в тому числі СК АСКА. Інші страхові компанії і страхові брокери в даному випадку продають поліси як посередники. Зазвичай, вони продають дійсні поліси і відповідально ставляться до процесу їх внесення в базу МТСБУ, але не можна гарантувати, що водієві не зустрінеться шахрай, особливо, коли поліс купується похапцем на самому кордоні.

Крок 2. Перевірити дієвість сертифіката на сайті МТСБУ

МТСБУ дозволяє перевірити дійсність поліса на сайті. https://gc.mtsbu.ua/MTSBU_Pages/Tree.aspx Для перевірки достатньо ввести номер Зеленої картки (8 цифр) або реєстраційний номер авто (ХХ1234ХХ) або контрольний код. Сервіс видасть дані в формі таблиці, чи діє поліс, чи має компанія право укладати такі договори страхування, і якщо ні, то з якого числа вона позбавлена такого права. Також запідозрити підробленість полісу можна вивчаючи паперовий поліс. Зазвичай нові бланки мають QR- код, при скануванні якого можна переконатися в тому, що поліс діє.

Придбавши поліс заздалегідь, не в поспіху, ви встигнете переконатися в його оригінальності.

Пам'ятайте, що є хороший вихід, що дозволяє виконати два правила практично одночасно - оформлення покупки Зеленої картки онлайн на сайті АСКА. При оплаті онлайн ви оперативно в філіях компанії або поштою отримаєте паперовий поліс, який вже внесений в базу МТСБУ. 

Бажаємо вам завжди приємних та вдалих подорожей!